Personal

På Aggregat får du som besökare hjälp och pepp av yrkeserfarna handledare. Nedan finns presentation av och kontaktuppgifter till våra medarbetare. 

Hanna Gustafsson
Hanna är verksamhetsansvarig på Aggregat och Galleri Ung.
Kontakta Hanna om du har frågor kring verksamheterna, kring samarbeten eller om de projekt samt kulturrådssatsningar vi driver.
Med Hanna kan du även boka in studiebesök.
08-706 65 30
hanna.gustafsson@sundbyberg.se

Martin Bylund
Martin är musiker, ljudtekniker samt arrangemangsansvarig och håller i Fredagslyx. Kontakta Martin om du vill få hjälp med att göra ett eget arrangemang, som till exempel en egen spelning, dansjam eller har något annat du vill visa upp. Martin finns i den öppna verksamheten på måndag- och tisdagskvällar samt varannan fredag med Fredagslyx.
martin.bylund@sundbyberg.se

Eva Szentivanyi
Eva är konstnär och keramiker och handleder besökare i keramikverkstaden. Eva jobbar onsdagar i den öppna verksamheten.
Eva är även kommunikationsansvarig för Kulturcentrum.
eva.szentivanyi@sundbyberg.se

Joakim Gellertz
Jocke är musiker och musikansvarig på Aggregat. Kontakta Jocke om du har frågor kring vår musikstudio och replokal. Jocke jobbar även på Sundbybergs Musikskola. Jocke jobbar måndagar och torsdagar i Aggregats öppna verksamhet.
joakim.gellertz@sundbyberg.se

Mario Perez Amigo
Mario är dansare, koreograf och musiker. Mario handleder i allt som har med dans att göra på Aggregat men ger även kurser i beatmaking, textskrivning samt rap-kurser. Mario jobbar måndagar i den öppna verksamheten.
mario.perezamigo@sundbyberg.se

Oona Linke
Oona är konstnär och keramiker och handleder besökare i keramikverkstaden. Oona jobbar tisdagar i den öppna verksamheten.
Oona är också kontaktperson för dig som har frågor kring Fredagsfunk.
oona.linke@sundbyberg.se

Isabel Rozada
Isabel är konstnär och pedagog och handleder i den öppna verksamheten samt håller i konstkurser och workshopar.
isabel.rozada@sundbyberg.se

Petra Dahlin
Petra är designer och handleder samt håller kurser i allt som har att göra med textil och sömnad. Petra är även kontaktperson för de frågor som rör Aggregats integrationssatsningar. Petra jobbar i den öppna verksamheten tisdagar, onsdagar och torsdagar.
petra.dahlin@sundbyberg.se

Senast uppdaterad 6 april 2018