Kontakta våra lärare

Här finns kontaktuppgifter till lärarna på Sundbybergs vuxenutbildning. Om du studerar vid en annan skola ska du kontakta lärarna på den skolan.

Anna Bränström
Svenska 1, svenska som andraspråk grund/omvårdnadsprogrammet
08- 706 86 17
anna.branstrom@sundbyberg.se
Arbetsrum: 13
Mottagningstid: efter överenskommelse

Anna Cannier
Biträdande rektor, SFI
08- 706 88 76
Anna.Cannier@sundbyberg.se

Anna Rosén
Omvårdnad
anna.rosen@sundbyberg.se
Mottagningstid: efter överenskommelse

Annika Cleveman
Samhällskunskap, gymnasiearbete
08- 706 86 17
annika.cleveman@sundbyberg.se 
Arbetsrum: 13
Mottagningstid: måndagar kl 13.00-14.30

Annika Wilson
Svenska för invandrare, SFI
08- 706 88 47
annika.wilson@sundbyberg.se
Arbetsrum: 4
Mottagningstid: efter överenskommelse

Armi Majuri
Svenska för invandrare, SFI
Armi.Majuri@sundbyberg.se
Arbetsrum: 27
Mottagningstid efter överenskommelse

Birgitta Hultkrantz-Bremler
Svenska för invandrare, SFI
08- 706 85 59
Birgitta.Hultkrantz-Bremler@sundbyberg.se
Arbetsrum: 24
Mottagningstid efter överenskommelse

Carin Escurel
Svenska som andraspråk, grundläggande nivå
carin.escurel@sundbyberg.se
Arbetsrum: 66
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Catrine Nilsson
Dramapedagog, SFI
catrine.nilsson@sundbyberg.se
Arbetsrum: 27
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Christina Wilkes Ljungdahl
Engelska
08- 706 87 50
Christina.WilkesLjungdahl@sundbyberg.se
Arbetsrum: 23
Mottagningstid: enligt överenskommelse

David Wester
Svenska för invandrare, SFI
david.wester@sundbyberg.se
Arbetsrum: 29
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Eleonor Törnqvist
Svenska som andraspråk, grundläggande nivå, SFI
eleonor.tornqvist@sundbyberg.se
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Ewa Lindau
Omvårdnad
08- 706 85 66
ewa.lindau@sundbyberg.se
Arbetsrum: 19
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Fredrik Ekdahl
Rektor
fredrik.ekdahl@sundbyberg.se
08-706 80 26

Gabriella Andersson
SFI
gabriella.andersson@sundbyberg.se
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Gabriella Markos Tolsen
Svenska för invandrare, SFI
08- 706 85 46
gabriella.markostolsen@sundbyberg.se
Arbetsrum: 12
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Gholam Payro
Matematik
08- 706 84 82
gholam.payro@sundbyberg.se
Arbetsrum 15
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Helena Andemark
Svenska som andraspråk, grundläggande nivå
helena.andemark@sundbyberg.se
Arbetsrum: 31
Mottagningstid efter överenskommelse

Helena Mehrstedt
Svenska för invandrare, SFI
08-706 85 46
helena.mehrstedt@sundbyberg.se
Arbetsrum: 12
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Irina Sadakova
Svenska som andraspråk, grundläggande nivå
irina.sadakova@sundbyberg.se
Arbetsrum: 66
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Jenny Tollebrant
Svenska för invandrare, SFI
jenny.tollebrant@sundbyberg.se
Arbetsrum: 6
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Joanna Lundin
Specialpedagog
joanna.lundin@sundbyberg.se
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Johanna Nilsson
Svenska för invandrare, SFI
Johanna.Nilsson@sundbyberg.se
Arbetsrum: 24
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Johanna Österljung
Svenska för invandrare, SFI
08-706 88 47
johanna.osterljung@sundbyberg.se
Arbetsrum: 4
Mottagningstid: efter överenskommelse

Jonas Lindström
Matematik
08-706 84 82
jonas.lindstrom@sundbyberg.se
Arbetsrum: 15
Mottagningstid: efter överenskommelse

Karin Tallbo
Svenska för invandrare, SFI
08-706 85 86
Karin.Tallbo@sundbyberg.se
Arbetsrum:6
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Leyla Kahraman
Omvårdnad
leyla.kahraman@sundbyberg.se
Mottagningstid: efter överenskommelse

Manar Minarji
Svenska för invandrare, SFI
manar.minarji@sundbyberg.se
Arbetsrum 06
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Mirna Bozic
Omvårdnad
08-706 85 66
mirna.bozic@sundbyberg.se
Arbetsrum: 19
Mottagningstid: efter överenskommelse

Olga Kuzina
Svenska för invandrare, SFI
olga.kuzina@sundbyberg.se
Arbetsrum 31
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Patricia Lendenius
Biträdande rektor, grund och gymnasial
08- 706 67 11
patricia.lendenius@sundbyberg.se

Pia Huhtisaari
Engelska, grundläggande nivå, engelska 5
08- 706 87 50
pia.huhtisaari@sundbyberg.se
Arbetsrum: 23
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Sara Markovic
Svenska för invandrare, SFI
sara.markovic@sundbyberg.se
Arbetsrum: 31
Mottagningstid: efter överenskommelse

Susann Mattsson
Svenska som andraspråk, grundläggande nivå
Susann.Mattsson@sundbyberg.se
Arbetsrum: 20
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Tatiana Lundmark
Svenska som andraspråk, grundläggande nivå och sva2
tatiana.lundmark@sundbyberg.se
Arbetsrum: 20
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Therese Wettler
Svenska som andraspråk, grundläggande nivå
08- 706 85 86
Therese.Wettler@sundbyberg.se
Arbetsrum: 6
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Ulrika Johansson
Engelska, grundläggande nivå, engelska 5
08- 706 87 50
ulrika.johansson@sundbyberg.se
Arbetsrum: 23
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Valentina Velma
Svenska som andraspråk 1, SFI
valentinanikolaevna.velma@sundbyberg.se
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Yerdanos Habtom
Studiehandledare på modersmål
Omvårdnad
08- 706 85 66
Yerdanos.Habtom@sundbyberg.se
Arbetsrum: 19
Mottagningstid: enligt överenskommelse

Senast uppdaterad 23 februari 2021