Kontakt och sjukanmälan

Sjukanmälan gör du i Vklass Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster. eller på telefon 010-888 70 50 före klockan 8:00. Elever under 18 år ska sjukanmälas av en vårdnadshavare.

Skolledning

Lars-Gustaf Jonsson
Rektor
08-706 87 82
lars-gustaf.jonsson@sundbyberg.se

Margareta Eklund
Biträdande rektor
08-706 89 43
margareta.eklund@sundbyberg.se

Studie och yrkesvägledare

Mandala Fager
070-087 57 92
mandala.fager@sundbyberg.se

Lokal- och arbetsmiljöansvarig

Moses Semakula
08-706 85 29
moses.semakula@sundbyberg.se

Peter Ellvin
08-706 87 91
peter.ellvin@sundbyberg.se

Administration

Niloufar Alikhani
08-706 85 67
nilo.alikhani@sundbyberg.se

Ann-Therese Jansson
08-706 87 72
ann-therese.jansson@sundbyberg.se

Skolsköterska

Helena Jarlbo
08-706 67 09
helena.jarlbo@sundbyberg.se

Sophie Ringö
08-706 68 41
tisdagar
sophie.ringo@sundbyberg.se

Kurator

Anette Sigfrids
08-706 87 75
anette.sigfrids@sundbyberg.se

Specialpedagog

Johanna Gimner
Specialpedagog
Johanna.gimner@sundbyberg.se

Karin Borg
Resurspedagog
070-087 59 14
karin.borg@sundbyberg.se

Lärare yrkesprogram

Arbetslag Fordon

Magnus Karlsson
Yrkeslärare
08-706 86 75
magnus.karlsson@sundbyberg.se

Marcus Ahlberg
Yrkeslärare
marcus.ahlberg@sundbyberg.se

Per Wikström
Yrkeslärare
08-706 86 75
per.wikstrom@sundbyberg.se

Anna Leion
Historia, pedagogisk coach
070 087 67 68
anna.leion@sundbyberg.se

Vida Shisha
Matematik
vida.shisha@sundbyberg.se

Arbetslag Frisör

Eva Pelander
Yrkeslärare
08-706 86 95
eva.pelander@sundbyberg.se

Ramona Martinos
Yrkeslärare
08-706 86 95
ramona.martinos@sundbyberg.se

Anna-Lena Kriikkula
Yrkeslärare
08-706 86 95
anna-lena.kriikkula@sundbyberg.se

Helene Winsjansen Stenmark
Svenska, religion
08-706 87 76
helen.winsjansenstenmark@sundbyberg.se

Arbetslag Stylist

Anna Wiklund
Yrkeslärare
anna.wiklund@sundbyberg.se

Marie-Louise Markén
Yrkeslärare
marie-louise.marken@sundbyberg.se

Sofia Lewandrowski
Yrkeslärare
sofia.lewandrowski@sundbyberg.se

Susanne Berinder Beckman
Yrkeslärare
08-706 87 28
susanne.berinderbeckman@sundbyberg.se

Anna Englastad
So, idrott och hälsa
anna.englastad@sundbyberg.se

Ida Nilsson
svenska och engelska
ida.nilsson@sundbyberg.se

Lärare IMA, IMS och IMY

Telefon: 08-706 82 23

Monika Jennerot
Engelska, svenska, SVA
Mentor SPRÅK
monika.jennrot@sundbyberg.se

Alexandra Rehn
NO
NaimaAlexandra.Rehn@sundbyberg.se

Daniel Da Silva
Lärarassistent
DanielHenrique.DaSilva@sundbyberg.se

Eva Egertz Franzén
SVA, engelska
Mentor SPRÅK
eva.egertz@sundbyberg.se

Hector Lopez Robeldo
Yrkeslärare på IMYFP
Hector.lopezrobeldo@sundbyberg.se

Leila Kazemi
Yrkeslärare på IMYBF
leila.kazemi@sundbyberg.se

Vera Myrstedt
Yrkeslärare
vera.myrstedt@sundbyberg.se

Maria Lyckholm
i SVA
maria.lyckholm@sundbyberg.se

Jan-Pierre Lareu
SVA och musik
Studiehandledare och modersmålslärare i Spanska
Mentor SPRÅK
jan-pierre.lareu@sundbyberg.se 

Medhanie Amanuel
Matematik,
Studiehandledare, modersmål tigrinia
amanuel.medhanie@sundbyberg.se

Freddie Delfi
Lärarassistent
freddi.delfi@sundbyberg.se

Nahla Roumi
Integrationssamordnare
Mentor Porten
Elevstödjare
nahla.roumi@sundbyberg.se

Susanne Thour
Elevstödjare
mentor IND
susanne.thour@sundbyberg.se

Samir Haded
Studiehandledare arabiska
samir.haded@sundbyberg.se

Elsa Abraham
Elevstödjare
Mentor Språk
elsa.abraham@sundbyberg.se

Jonatan Blomberg
Historia och Religionskunskap
jonatan.blomberg@sundbyberg.se

Nawal Kanyare
Studiehandledare Somaliska
nawal.kanyare@edu.sundbyberg.se

Senast uppdaterad 11 februari 2022