Kontakt och sjukanmälan

Sjukanmälan gör du i Vklasslänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster eller eller på telefon
Yrkesprogram: 08-706 87 72
Introduktionsprogram: 08-706 88 88.
För elev som inte är 18 år ska vårdnadshavare sjukanmäla.

Skolledning

Carina Hasselrot
Rektor
08-706 66 52
carina.hasselrot@sundbyberg.se

Margareta Eklund
Biträdande rektor introduktionsprogrammen
och yrkesprogrammen
Lärare i svenska, engelska
08-706 87 86
margareta.eklund@sundbyberg.se

Studie och yrkesvägledare

Introduktionsprogram

Charlotte Bergengren
08-706 89 28
charlotte.bergengren@sundbyberg.se

Yrkesprogram

Mandala Fager
070-087 57 92
mandala.fager@sundbyberg.se

Lokal- och arbetsmiljöansvarig

Rissneleden

Moses Semakula
08-706 85 29
moses.semakula@sundbyberg.se

Englundavägen

Peter Ellvin
08-706 86 64
peter.ellvin@sundbyberg.se

Administration

Rissneleden

Niloufar Alikhani
08-706 85 67
nilo.alikhani@sundbyberg.se

Englundavägen

Ann-Therese Jansson
08-706 87 72
ann-therese.jansson@sundbyberg.se

Skolsköterska

Rissneleden

Helena Jarlbo
08-706 67 09
helena.jarlbo@sundbyberg.se

Englundavägen

Sophie Ringö
08-706 68 41
tisdagar
sophie.ringo@sundbyberg.se

Kurator

Rissneleden

Yael Andersson Lindström
08-706 80 21

Englundavägen

Anette Sigfrids
08-706 87 75
måndag-torsdag förmiddag
anette.sigfrids@sundbyberg.se

Specialpedagog

Rissneleden

Johanna Gimner
Specialpedagog
Johanna.gimner@sundbyberg.se

Eeva-Riitta Hettula
Speciallärare, matematik
Mentor IND
eeva-riitta.hettula@sundbyberg.se

Englundavägen

Ann-Charlotte Cronström
Specialpedagog
tisdagar
ann-charlotte.cronstom@sundbyberg.se

Karin Borg
Resurspedagog
070-087 59 14
karin.borg@sundbyberg.se

Lärare yrkesprogram

Arbetslag Fordon

Per Wikström
Yrkeslärare
08-706 86 75
per.wikstrom@sundbyberg.se

Magnus Karlsson
Yrkeslärare
08-706 86 75
magnus.karlsson@sundbyberg.se

Daniel
Lärare idrott och hälsa
08-706 87 76

Arbetslag Snickeri

Ted Lagerstedt
Yrkeslärare
08-706 86 97
ted.lagerstedt@sundbyberg.se

Dan Karlsson
Yrkeslärare
08-706 86 97
dan.karlsson@sundbyberg.se

Anna Leion
08-706 86 97
anna.leion@sundbyberg.se

Arbetslag Frisör

Eva Pelander
Yrkeslärare
08-706 86 95
eva.pelander@sundbyberg.se

Ramona Martinos
Yrkeslärare
08-706 86 95
ramona.martinos@sundbyberg.se

Anna Englastad
Lärare i Idrott och SO
anna.englastad@sundbyberg.se

Arbetslag Måleri

Pontus Sjöberg
Yrkeslärare
08-706 87 24
pontus.sjoberg@sundbyberg.se

Helene Winsjansen Stenmark
Svenska, religion
08-706 87 76
helen.winsjansenstenmark@sundbyberg.se

Arbetslag Stylist

Anna Wiklund
Yrkeslärare
08-706 87 28
anna.wiklund@sundbyberg.se

Lilian Hemmingsson
Yrkeslärare
08-706 87 28
lilian.hemmingsson@sundbyberg.se

Anna-Lena Kriikkula
Yrkeslärare
08-706 87 28
anna-lena.kriikkula@sundbyberg.se

Sofia Lewandrowski
Yrkeslärare
08-706 87 28
sofia.lewandrowski@sundbyberg.se

Susanne Berinder Beckman
Yrkeslärare
08-706 87 28
susanne.berinderbeckman@sundbyberg.se

Arbetslag Textil design

Johanna Göök
Yrkeslärare
08-706 86 95
johanna.gook@sundbyberg.se

Rebecka Sandahl
Yrkeslärare
08-706 86 95
rebecka.sandahl@sundbyberg.se

Ann-Sofie Busk
Yrkeslärare
08-706 86 95
ann-sofie.busk@sundbyberg.se

Lärare IMA, IMS och IMY

Telefon: 08-706 82 23

Monika Jennerot
Lärare i engelska, svenska, SVA
Mentor SPRÅK
monika.jennrot@sundbyberg.se

Ann Sofie Busk
Lärare i bild
ann-sofie.busk@sundbyberg.se

Alexandra Rehn
Lärare i NO
NaimaAlexandra.Rehn@sundbyberg.se

Caroline Kristensson
Yrkeslärare på IMYVO
caroline.kristensson@sundbyberg.se

Daniel Da Silva
Lärarassistent
DanielHenrique.DaSilva@sundbyberg.se

Eva Egertz Franzén
Lärare i SVA, engelska
Mentor SPRÅK
eva.egertz@sundbyberg.se

Hector Lopez Robeldo
Yrkeslärare på IMYFP
Hector.lopezrobeldo@sundbyberg.se

Leila Kazemi
Yrkeslärare på IMYBF
leila.kazemi@sundbyberg.se

Maria Lyckholm
Lärare i SVA
maria.lyckholm@sundbyberg.se

Jan-Pierre Lareu
Lärare i SVA och musik
Studiehandledare och modersmålslärare i Spanska
Mentor SPRÅK
jan-pierre.lareu@sundbyberg.se 

Medhanie Amanuel
Lärare matematik,
Studiehandledare, modersmål tigrinia
amanuel.medhanie@sundbyberg.se

Freddie Delfi
Lärarassistent
freddi.delfi@sundbyberg.se

Nahla Roumi
Integrationssamordnare
Mentor Porten
Elevstödjare
nahla.roumi@sundbyberg.se

Susanne Thour
Elevstödjare
mentor IND
susanne.thour@sundbyberg.se

Samir Haded
Studiehandledare arabiska
samir.haded@sundbyberg.se

Elsa Abraham
Elevstödjare
Mentor Språk
elsa.abraham@sundbyberg.se

Jonatan Blomberg
Lärare Historia och Religionskunskap
jonatan.blomberg@sundbyberg.se

Nawal Kanyare
Studiehandledare Somaliska
nawal.kanyare@edu.sundbyberg.se

Senast uppdaterad 5 oktober 2020