Barn- och elevhälsa kontakter

Grundskola och gymnasium

Förskolans barnhälsa

Monica Arvidson

Monica Arvidson
Verksamhetschef
08-706 88 53
monica.arvidson@sundbyberg.se



Helena Jarlbro, skolsköterska

Helena Jarlbo
Skolsköterska
Duvboskolan, S:t Martins gymnasium
08-706 67 09
helena.jarlbo@sundbyberg.se

Ylva Leikman

Ylva Leikman
Skolsköterska
Ängskolan F-6 och 7-9
08-706 66 68
ylva.leikman@sundbyberg.se

Jenny Lång
Skolsköterska
Grönkullaskolan, Risöskolan
08-706 87 73
jenny.lang@sundbyberg.se

Cecilia Lyen, skolsköterska

Katarina Spik
Skolsköterska
Lilla Alby skola
08-706 65 26
katarina.spik@sundbyberg.se

Farhiya Mohamud Ali
Skolsköterska
Ursvikskolan
08-706 87 05
farhiya.mohamudali@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Yang Ekström
Skolsköterska
Örskolan,
Ängskolan F-6 och 7-9
08-706 68 40
yang.ekstrom@sundbyberg.se

Lena Petersén, skolkurator

Lena Petersén
Skolkurator
Ängskolan 7-9
08-706 86 37
lena.petersen@sundbyberg.se

Linda Delvert, skolkurator

Lina Delvert
Skolkurator
Ängskolan F-6
08-706 66 12
lina.delvert@sundbyberg.se


Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Anette Sigfrids
Skolkurator
Kymlingeskolan, S:t Martins gymnasium
08-706 87 75
anette.sigfrids@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Evelina Plantin
Skolkurator
Lilla Alby skola, Örskolan
08-706 88 61 evelina.plantin@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Emma Gustavsson
Skolkurator
Ursvikskolan, Risöskolan
08-706 85 16
emma.gustavsson@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Frida Johansson
Skolpsykolog
Lilla Alby skola, Duvboskolan, Ursvikskolan
08-706 87 74
frida.johansson@sundbyberg.se

Love Linder, skolpsykolog

Sara Sörhus
Skolpsykolog
Ängskolan F-6 och 7-9, Örskolan
08-706 85 58
sara.sorhus@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Kalle Hörnström
Skolpsykolog
Grönkullaskolan, Risöskolan
08-706 66 74
kalle.hornstrom@sundbyberg.se

Mona Karlsson, specialpedagog

Mona Karlsson
Skoldatateket
Specialpedagog inriktning tal och språk i alla stadens grundskolor
08-706 67 10
mona.karlsson@sundbyberg.se

Linda Hallberg, specialpedagog

Linda Hallberg
Specialpedagog inriktning neuropsykiatriska funktionsnedsättningar
Enhetschef
08-706 61 74
linda.hallberg2@sundbyberg.se

Linda Hallberg, specialpedagog

Helena Markne
Specialpedagog i barnhälsoteamet
08-706 65 25
helena.markne@sundbyberg.se

Linda Hallberg, specialpedagog

Malin Sellin
Specialpedagog i barnhälsoteamet och elevhälsoteamet
08-706 65 44
malin.sellin@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Sophie Ringö
Skolsköterska
Kymlingeskolan, S:t Martins gymnasium
08-706 68 41
sophie.ringo@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Per Håkansson
Skolläkare
Nås via skolsköterskan i ditt barns skola

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Fredrik Sahlman
Kurator
Duvboskolan, Grönkullaskolan
08-706 82 13 fredrik.sahlman@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Yael Lindström
Kurator
Grönkullaskolan
08-706 80 21 yael.anderssonlindstrom@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Viviana Medin
Kurator
Kymlingeskolan
08-706 83 91 vivana.medinrestrepo@sundbyberg.se

Förskolan

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Emma Näslund (börjar 18/10)
Psykolog
08-
emma.naslund@sundbyberg.se

Profilbild anonym ikon för medarbetare istället för foto på medarbetaren.

Lisbet Bäck
Specialpedagog
08-706 65 20
lisbet.back@sundbyberg.se

Senast uppdaterad 6 oktober 2021