Kontakt och sjukanmälan

Sjukanmälan gör du i Vklasslänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster eller eller på telefon
Yrkesprogram: 08-706 87 72
Introduktionsprogram: 08-706 88 88.
För elev som inte är 18 år ska vårdnadshavare sjukanmäla.

Skolledning

Carina Hasselrot
Rektor
08-706 66 52
carina.hasselrot@sundbyberg.se

Åsa Arnström
Biträdande rektor introduktionsprogrammen
Lärare i SO
08-706 87 86
asa.arnstrom@sundbyberg.se

Margareta Eklund
Biträdande rektor yrkesprogrammen
Lärare i svenska, engelska
08-706 89 43
margareta.eklund@sundbyberg.se

Studie och yrkesvägledare

 

Introduktionsprogram

Charlotte Bergengren
08-706 89 28
charlotte.bergengren@sundbyberg.se

Yrkesprogram

Carina Tjärnstig
08-706 87 89
carina.tjarnstig@sundbyberg.se

Lokal- och arbetsmiljöansvarig

 

Rissneleden

Moses Semakula
08-706 85 29
moses.semakula@sundbyberg.se

Englundavägen

Peter Ellvin
08-706 86 64
peter.ellvin@sundbyberg.se

Administration

 

Rissneleden

Niloufar Alikhani
08-706 85 67
nilo.alikhani@sundbyberg.se

Englundavägen

Ann-Therese Jansson
08-706 87 72
ann-therese.jansson@sundbyberg.se

Skolsköterska

 

Rissneleden

Helena Jarlbo
08-706 67 09
helena.jarlbo@sundbyberg.se

Englundavägen

Johanna Jakobsson
08-706 68 41
tisdagar
johanna.jakobsson@sundbyberg.se

Kurator

 

Rissneleden

Emma Gustavsson
070-087 57 91
emma.gustavsson@sundbyberg.se

Englundavägen

Anette Sigfrids
08-706 87 75
måndag-torsdag förmiddag
anette.sigfrids@sundbyberg.se

Specialpedagog

 

Rissneleden

Johanna Gimner
Specialpedagog
Johanna.gimner@sundbyberg.se

Eeva-Riitta Hettula
Speciallärare, matematik
Mentor IND
eeva-riitta.hettula@sundbyberg.se

Englundavägen

Ann-Charlotte Cronström
Specialpedagog
tisdagar
ann-charlotte.cronstom@sundbyberg.se

Karin Borg
Resurspedagog
070-087 59 14
karin.borg@sundbyberg.se

Lärare yrkesprogram

 

Arbetslag Fordon

Per Wikström
Yrkeslärare
08-706 86 75
per.wikstrom@sundbyberg.se

Magnus Karlsson
Yrkeslärare
08-706 86 75
magnus.karlsson@sundbyberg.se

Jonas Hall
Lärare idrott och hälsa och datakunskap
08-706 87 76
jonas.hall@sundbyberg.se

Ida Nilsson
Svenska, engelska
08-706 87 76
ida.nilsson@sundbyberg.se

Arbetslag Snickeri

Ted Lagerstedt
Yrkeslärare
08-706 86 97
ted.lagerstedt@sundbyberg.se

Dan Karlsson
Yrkeslärare
08-706 86 97
dan.karlsson@sundbyberg.se

Roland Palm
Yrkeslärare
08-706 86 97
roland.palm@sundbyberg.se

Arbetslag Frisör

Eva Pelander
Yrkeslärare
08-706 86 95
eva.pelander@sundbyberg.se

Therese Granberg
Yrkeslärare
08-706 86 95
therese.granberg@sundbyberg.se

Björn Hildman
Matematiklärare
08-706 87 76
bjorn.hildman@sundbyberg.se

Arbetslag Måleri

Örjan Grahn
Yrkeslärare
08-706 87 24
orjan.grahn@sundbyberg.se

Johan Bruckner
Yrkeslärare
08-706 87 24
johan.bruckner@sundbyberg.se

Helene Winsjansen Stenmark
Svenska, religion
08-706 87 76
helen.winsjansenstenmark@sundbyberg.se

Arbetslag Stylist

Anna Wiklund
Yrkeslärare
08-706 87 28
anna.wiklund@sundbyberg.se

Marie-Louise Markén
Yrkeslärare
08-706 87 28
marie-louise.marken@sundbyberg.se

Anna-Lena Kriikkula
Yrkeslärare
08-706 87 28
anna-lena.kriikkula@sundbyberg.se

Marina Torselius
Yrkeslärare
08-706 87 28
marina.torselius@sundbyberg.se

Charlotte Edin
Yrkeslärare
08-706 87 28
charlotte.edin@sundbyberg.se

Rodolfo Banegas Busch
Svenska och samhällskunskap
08-706 87 76
rodolfo.banegasbusch@sundbyberg.se

Arbetslag Textil design

Johanna Göök
Yrkeslärare
08-706 86 95
johanna.gook@sundbyberg.se

Rebecka Sandahl
Yrkeslärare
08-706 86 95
rebecka.sandahl@sundbyberg.se

Ann-Sofie Busk
Yrkeslärare
08-706 86 95
ann-sofie.busk@sundbyberg.se

Lärare IM-SPRÅK, IA, PREP

Telefon: 08-706 82 23

Monika Jennerot
Lärare i engelska, svenska, SVA
Mentor SPRÅK
monika.jennrot@sundbyberg.se

Ann Sofie Busk
Lärare i bild
ann-sofie.busk@sundbyberg.se

Eva Egertz Franzén
Lärare i SVA, engelska
Mentor SPRÅK
eva.egertz@sundbyberg.se

Emma Larsson
Lärare i SVA, engelska
emma.larsson@sundbyberg.se

Maria Lyckholm
Lärare i SVA
maria.lyckholm@sundbyberg.se

Jan-Pierre Lareu
Lärare i SVA och musik
Studiehandledare och modersmålslärare i Spanska
Mentor SPRÅK
jan-pierre.lareu@sundbyberg.se 

Anna Englastad
Lärare i Idrott och SO
anna.englastad@sundbyberg.se

Medhanie Amanuel
Lärare matematik,
Studiehandledare, modersmål tigrinia
amanuel.medhanie@sundbyberg.se

Katarina Curlej
Studiehandledare polska
Lärare hemkunskap
katarina.curlej@sundbyberg.se

Leonel Grana Irachet
Lärare i matematik, NO
Mentor SPRÅK
leonel.granairachet@sundbyberg.se

Cecilia Söderberg
Lärare i NO
cecilia.soderberg@sundbyberg.se

Freddie Delfi
Lärarassistent
freddi.delfi@sundbyberg.se

Nahla Roumi
Integrationssamordnare
Mentor Porten
Elevstödjare
nahla.roumi@sundbyberg.se

Susanne Thour
Elevstödjare
mentor IND
susanne.thour@sundbyberg.se

Samir Haded
Studiehandledare arabiska
samir.haded@sundbyberg.se

Elsa Abraham
Elevstödjare
Mentor Språk
elsa.abraham@sundbyberg.se

Jonatan Blomberg
Lärare Historia och Religionskunskap
jonatan.blomberg@sundbyberg.se

Nawal Kanyare
Studiehandledare Somaliska
nawal.kanyare@edu.sundbyberg.se

 

Senast uppdaterad 25 september 2018