Kontakt och sjukanmälan S:t Martins

Sjukanmälan gör du på Infomentor.selänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster eller 08-706 88 88.
För elev som inte är 18 år ska vårdnadshavare sjukanmäla.

Expeditionen: 08-706 85 67

Skolledning och administration

Marianne Saur Hedlund

David Ottosson
Biträdande rektor
Lärare i idrott och hälsa
08-706 87 86
david.ottosson@sundbyberg.se

Göran Langer, Exploateringsansvarig

Moses Semakula
Lokal- och miljöansvarig
08-706 85 29
moses.semakula@sundbyberg.se

Birgitta Fahlgren Sylvén
Christian Foster

Charlotte Bergengren
Studie-Yrkesvägledare
08-706 89 28
charlotte.bergengren@sundbyberg.se

Christian Foster

Helena Jarlbo
Skolsköterska
08-706 67 09
helena.jarlbo@sundbyberg.se

Christian Foster

Johanna Gimner
Specialpedagog
Johanna.gimner@sundbyberg.se

Lärare

Arbetslag IM-SPRÅK, IA, PREP 2016/2017

08-706 82 23

Maria Lindeberg, tillförordnad

Betiel Amanuel
Lärare i SO, SVA
Mentor SPRÅK
betiel.amanuel@sundbyberg.se

Marianne Saur Hedlund

Åsa Arnström
Lärare i SO
Mentor Prep
asa.arnstrom@sundbyberg.se

Johan Malmgren

Ann Sofie Busk
Lärare i bild

Göran Langer, Exploateringsansvarig

Mats Brynje
Lärare i SVA, engelska
Mentor SPRÅK
mats.brynje@sundbyberg.se

Birgitta Fahlgren Sylvén

Eva Egertz Franzén
Lärare i SVA, engelska
Mentor SPRÅK
Eva.egertz@sundbyberg.se

Christian Foster

Leonel Grana Irachet
Lärare i matematik, NO
Mentor SPRÅK
leonel.granairachet@sundbyberg.se

Christian Foster

Eeva-Riitta Hettula
Speciallärare, matematik
Mentor IND
eeva-riitta.hettula@sundbyberg.se

Christian Foster

Monika Jennerot
Lärare i engelska, svenska, SVA
Mentor SPRÅK
monika.jennrot@sundbyberg.se

Christian Foster

Jan-Pierre Lareu
Lärare i SVA
Mentor SPRÅK
jan-pierre.lareu@sundbyberg.se

Christian Foster

Maria Thelén
Lärare i SVA
Mentor SPRÅK
Maria.thelen@sundbyberg.se

Christian Foster

Marcus Sandström
Lärare i SVA
Mentor SPRÅK
mailto:marcus.sandstrom@sundbyberg.se

Christian Foster

Freddie Delfi
Lärarassistent
freddi.delfi@sundbyberg.se

Christian Foster

Nahla Roumi
Integrationssamordnare
nahla.roumi@sundbyberg.se

Christian Foster

Susanne Thour
Elevstödjare
mentor IND
susanne.thour@sundbyberg.se

Christian Foster

Samir Haded
Studiehandledare arabiska
samir.haded@sundbyberg.se

Christian Foster

Medhanie Amanuel
Lärare matematik,
Studiehandledare, modersmål tigrinia
amanuel.medhanie@sundbyberg.se

Christian Foster

Kassama Chantarumporn
Studiehandledare, modersmål thai
kassama.chantarumporn2@sundbyberg.se

Christian Foster

Katarina Curlej
Studiehandledare polska
Lärare hemkunskap
katarina.curlej@sundbyberg.se

Christian Foster

Studiehandledare somaliska, arabiska

Christian Foster

Vasiliky Farmaki Hagberg
Studiehandledare grekiska
farmaki.vasiliky@sundbyberg.se

Administration yrkesutbildningar

Margareta Eklund
Biträdande rektor
Svenska, engelska
08-706 89 43
margareta.eklund@sundbyberg.se

Ann-Therese Jansson
Skolassistent
08-706 87 72
ann-therese.jansson@sundbyberg.se

Helge Martinsson (tjänstledig)
lokal- och miljöansvarig
08-706 87 91
helge.martinsson@sundbyberg.se

Anette Sigfrids
Kurator
08-706 87 75
måndag-torsdag förmiddag
anette.sigfrids@sundbyberg.se

Lise-Lotta Lundberg
Skolsköterska 
08-706 65 26
måndag förmiddag och fredag förmiddag
lise-lotta.lundberg@sundbyberg.se

Carina Tjärnstig
Studie- och yrkesvägledare
08-706 87 89
måndag-torsdag 9-17
fredag/måndag förmiddag administration
carina.tjarnstig@sundbyberg.se

Ann-Charlotte Cronström
Specialpedagog
tisdagar
ann-charlotte.cronstom@sundbyberg.se

Karin Borg
Resurspedagog
070-087 59 14
karin.borg@sundbyberg.se

Lärare

Arbetslag Fordon

Per Wikström
Samordnare
yrkeslärare
08-706 86 75
per.wikstrom@sundbyberg.se

Magnus Karlsson
Yrkeslärare
08-706 86 64
magnus.karlsson@sundbyberg.se

Peter Ellvin
Yrkeslärare
08-706 86 64
peter.ellvin@sundbyberg.se

Ida Nilsson
Svenska, engelska
08-706 87 76
ida.nilsson@sundbyberg.se

Arbetslag Frisör

Therese Granberg
Samordnare och yrkeslärare
08-706 87 28
therese.granberg@sundbyberg.se

Anna Wiklund
Yrkeslärare 
08-706 87 28
anna.wiklund@sundbyberg.se

Marie-Louise Markén
Yrkeslärare 
08-706 87 28
marie-louise.marken@sundbyberg.se

Eva Pelander
Yrkeslärare
08-706 87 28
eva.pelander@sundbyberg.se

Anna-Lena Kriikkula
Yrkeslärare
08-706 87 28
anna-lena.kriikkula@sundbyberg.se

Sonja Schlüter
Idrott
08-706 85 89
sonja.schluter@sundbyberg.se

Anna Leion
Historia och yrkeslärare
08-706 87 28
anna.leion@sundbyberg.se

Arbetslag Textil design

Johanna Göök, Samordnare
Yrkeslärare 
08-706 86 95
johanna.gook@sundbyberg.se

Rebecka Sandahl 
Yrkeslärare 
08-706 86 95
rebecka.sandahl@sundbyberg.se

Ann-Sofie Busk
Yrkeslärare 
08-706 86 95
ann-sofie.busk@sundbyberg.se

Vida Shisha
Matematik
08-706 87 76
vida.shisha@sundbyberg.se

Helge Martinsson
Naturkunskap
08-706 87 91
helge.martinsson@sundbyberg.se

Arbetslag Måleri

Örjan Grahn
Samordnare och yrkeslärare 
08-706 87 24
orjan.grahn@sundbyberg.se

Johan Bruckner
Yrkeslärare 
08-706 87 24
johan.bruckner@sundbyberg.se

Helene Winsjansen Stenmark
Svenska, religion 
08-706 87 76
helen.winsjansenstenmark@sundbyberg.se

Arbetslag Snickeri

Ted Lagerstedt
Samordnare och yrkeslärare 
08-706 86 97
ted.lagerstedt@sundbyberg.se

Roland Palm
Yrkeslärare
08-706 86 97
roland.palm@sundbyberg.se

Irene Johansson
Svenska, samhällskunskap, religion
08-706 86 97
irene.g.johansson@sundbyberg.se

Senast uppdaterad 21 september 2017